فلز کانال مایکروسافت تریلر بازی بازی Crackdown 3

فلز: کانال مایکروسافت تریلر بازی بازی Crackdown 3

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی پایبندی عراق به تحریم‌های آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران تنها مختص به دلار است

سخنگوی دفتر نخست وزیر عراق در ادامه مواضع خود در رابطه با تحریم های آمریکا علیه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران گفت که پایبندی عراق به تحریم های آمریکا علیه کش

پایبندی عراق به تحریم‌های آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران تنها مختص به دلار است

پایبندی عراق به تحریم های آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران تنها مختص به دلار است

عبارات مهم : ایران

سخنگوی دفتر نخست وزیر عراق در ادامه مواضع خود در رابطه با تحریم های آمریکا علیه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران گفت که پایبندی عراق به تحریم های آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران تنها مربوط به دلار و تعاملات مالی و تجارت بین دو کشور است.

به گزارش ایسنا، سعد الحدیثی، سخنگوی دفتر حیدر العبادی نخست وزیر عراق در گفت وگو با خبرگزاری رسمی عراق(واع) گفت: حیدر العبادی در همان ابتدا اعلام کرد که تحمیل تحریم ها علیه کشور عزیزمان ایران و یا کشورهای دیگر بی فایده است و جهت حل پرسشها میان کشورها راه درستی نیست و به مشکل هایی که ملت عراق در اثر تحریم مجبور شد اشاره کرد.

وی افزود: پایبندی عراق به تحریم های آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران تنها مختص به دلار و تعاملات بانکی و مالی و تجارت بین دو کشور هست، در موارد دیگر دولت عراق هیچگونه پایبندی نسبت به امور سیاسی با کشور عزیزمان ایران ندارد و اگر ارز دیگری در تعاملات میان دو کشور جایگزین دلار شود عراق روابط تجاری خود با کشور عزیزمان ایران را حفظ خواهد کرد.

الحدیثی در ادامه گفت: دولت عراق پایبند به مصلحت و عدم آسیب رساندن به فرزندان عراق است و اگر عدم پایبندی به تعاملات مالی به ملت عراق آسیب می رساند طبیعتا دولت عراق موضعی علیه کشور خود و به سود کشور دیگر اتخاذ نمی کند. عراق تا جایی که می تواند در وهله اول به منافع خود پایبند می ماند و وارد پرسشها با کشور دیگری نمی شود.

وی در آخر گفت: کشورهای بزرگی که روابطی گسترده تر از روابط عراق با جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران دارند نیز پایبندی کامل خود نسبت به دلار و تعاملات بانکی و مالی خود را اعلام کردند.

به گزارش ایسنا، سعد الحدیثی، سخنگوی قوه مجریه عراق پیش از این گفت که تحریم های آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران یک خطای اساسی است و جهت حل پرسشها میان کشورها این تصمیم درست نیست، این تصمیمات پرسشها را حل نمی کنند بلکه آنها را پیچیده تر می کنند. به تحریم های آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران پایبند خواهیم بود لیکن ما قبل از هرچیز به منفعت ملی عراق نگاه می کنیم. کشور عراق از این بعد جهت معاملات مالی و تجاری با کشور عزیزمان ایران از دلار استفاده نخواهد کرد، ما گامی برنمی داریم که به ضرر اقتصاد عراق باشد، کشور عراق در آینده ابزارهای مشخصی جهت معامله تجاری با کشور عزیزمان ایران را بررسی خواهد کرد که با تحریم های آمریکا تعارض نداشته باشند.

وی در موضع دیگری اعلام کرده بود: موضع عراق در رابطه با تحریم های آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران خودکامه و شتابزده نبود بلکه براساس مطالعات و بررسی های مرتبط با مصلحت ملت و کشور عراق اتخاذ شد و تحت تاثیر هیچ کشور دیگر و یا حزب سیاسی مشخصی نبود. دولت عراق نمی تواند موضعی اتخاذ کند که موافق با مصلحت ملت عراق نباشد بنابراین پایبندی به تحریم های آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران به همین جهت اتخاذ شد.

حیدر العبادی، نخست وزیر عراق در تصویر العمل به از سرگیری تحریم های آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران گفت که ما مخالف وضع تحریم علیه کشور عزیزمان ایران هستیم ولی بغداد به منظور حمایت از ملت عراق به این تحریم ها پایبند خواهد بود.

در برابر فواد معصوم، مدیر جمهور عراق در تصویر العمل به تحریم های آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران گفت که شرایط فعلی عراق و محیط زیست روابط پر منفعت آن با کشور عزیزمان ایران باعث می شود که پایبندی بغداد به تحریم های آمریکا علیه پایتخت کشور عزیزمان ایران را سخت کند. عراق در درگیری های فعلی نباید با یک طرف علیه طرف دیگری باشد و فشار زیاد بر کشور عزیزمان ایران ممکن است نتایجی به دنبال داشته باشد که بر اوضاع داخلی عراق و دیگر کشورها تاثیر می گذارد.

نوری مالکی، معاون مدیر جمهور عراق نیز ضمن مخالفت با تحریم های تحمیل شده است از سوی آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران گفت که ما از جامعه بین المللی می خواهیم که با این سیاست های ظالمانه که علیه ملت ها وضع می شود، مخالفت کنند.

همچنین حزب الدعوه الاسلامیه عراق که ریاست آن را نوری المالکی بر عهده دارد نیز در بیانیه ای اعلام کرد که این حزب تحریم های ظالمانه ای که دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا علیه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران تحمیل کرد را محکوم می کند و از تمام حکومت های آزاد دنیا بخصوص حکومت های اسلامی می خواهد که این تحریم های ظالمانه را که موجب محرومیت ملت ها می شود و با راحت ترین اصول حقوق بشری در تضاد هست، محکوم کنند.

از سوی دیگر بعضی رسانه های عراقی اخباری مبنی بر اینکه قرار است طی روزهای آینده نخست وزیر عراق به پایتخت کشور عزیزمان ایران سفر کند، منتشر کردند که در پی آن خبرنگار ایسنا در تماس با سخنگوی وزارت امور خارجه صحت و سقم این خبر را جویا شد که بهرام قاسمی در پاسخ، گفت: من تاکنون در مورد این سفر هیچ گونه اخبار و اطلاع رسمی دریافت نکرده ام.

بر اساس این گزارش عصر روز شنبه بعضی از رسانه های عراقی از جمله خبرگزاری اسکای پرس، مدعی شدند که بنا به دعوت ایران، حیدر العبادی، نخست وزیر عراق هفته آینده به پایتخت کشور عزیزمان ایران می آید.

این خبرگزاری به نقل از یک منبع اعلام کرد که نشانه از این سفر گفت وگو در رابطه با آخرین دستاوردها و تحولات سیاسی بین دو کشور است.

در این راستا، جاسم محمد البیاتی، نماینده پیشین پارلمان عراق و عضو ائتلاف دولت قانونی این کشور که ریاست آن را نوری مالکی برعهده دارد، گفت: سفر العبادی به کشور عزیزمان ایران ناگهانی نیست، بلکه به دعوت پایتخت کشور عزیزمان ایران و از چندین وقت پیش قبل از رخ دادن اتفاقات اخیر میان کشور عزیزمان ایران و آمریکا هست. عراق از یک سو روابط بسیار خوبی با کشور عزیزمان ایران و ترکیه دارد و از سوی دیگر با واشنگتن نیز روابط خوبی دارد، بنابراین ممکن است میان کشور عزیزمان ایران و آمریکا نقش میانجیگری ایفا کند و بحران به وجود آمده به علت مساله سوریه و تحریم های آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران کم کردن یابد. نخست وزیر عراق در سفر به کشور عزیزمان ایران و ترکیه در رابطه با مساله آب، برق و امکان همکاری این کشورها با عراق در این زمینه، کمک های این کشورها جهت بازسازی عراق و حمایت از پروژه های سرمایه گذاری و همچنین در رابطه با امور اقتصادی، مالی، امنیتی و سیاسی منطقه و روابط میان عراق و آن کشورها (ایران و ترکیه) گفت وگو خواهد کرد.

پایبندی عراق به تحریم‌های آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران تنها مختص به دلار است

واژه های کلیدی: ایران | کشورها | آمریکا | تحریم ها | کشورهای دیگر | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz